Į pagrindinį puslapį

Apie įmonęDraudimo bendrovė BTA buvo įsteigta 1993 m. lapkričio mėnesį kartu su didžiausia jūrų transporto bendrove Latvijoje, kuri tapo BTA akcininke. Tų pačių metų gruodžio 17 d. BTA gavo draudimo veiklos licenciją.

2002 metais Latvijos kapitalo draudimo bendrovė BTA įsigijo 100% Lietuvos draudimo bendrovės „LTB Draudimas“ akcijų ir pradėjo veiklą Lietuvoje, pasivadinusi UAB „BTA DRAUDIMAS“. 2011 metais BTA sėkmingai baigė įmonės reorganizacijos procesą ir pradėjo veikti nauju Europos bendrovės statusu su pavadinimu „BTA Insurance Company” SE; UAB “BTA DRAUDIMAS” nustojo egzistuoti kaip atskiras juridinis asmuo, o BTA Lietuvoje toliau veiklą vysto kaip Europos bendrovės filialas.

Nuo 2007 m. kovo mėnesio BTA yra Latvijos draudimo rinkos lyderė. 2009 m. BTA tapo trečiąja pagal dydį draudimo bendrove Baltijos šalyse. Šiuo metu BTA sėkmingai veikia Baltijos regione, kartu plėtodama veiklą ir kitose Europos šalyse.

2012 m. pabaigoje BTA pelnas po mokesčių siekė 6.62 mln. EUR ir buvo beveik 50 % didesnis nei 2011 m. Bendroji pasirašytų įmokų sąnaudų suma siekė 142.42 mln. EUR, t.y. buvo 20 % didesnė už 117.7 mln. EUR sumą 2011 m. Nors konkurencija yra labai didelė, BTA išlaiko pirmaujančią poziciją rinkoje – pagal bendrąją pasirašytų įmokų sąnaudų sumą BTA užima 39,4 % dalį Latvijos ne gyvybės draudimo rinkoje. BTA pirmauja ir pagal išmokas – 2012 m. jos bendroji draudimo išmokų sąnaudų suma siekė 70.3 mln. EUR ir buvo 7 % didesnė nei 2011 m. (65.7 mln. EUR).

Prioritetas – Europos draudimo rinka
Jānis Lucaus, BTA Insurance Company SE valdybos pirmininkas:
„Pastaruosius 20 metų BTA išliko Latvijos draudimo rinkos lydere. Aš esu tuo labai patenkintas, nes išlikti rinkos lyderiu buvo vienas iš mūsų tikslų. Mes įgyvendinome ir dar vieną savo tikslą – tapti viena iš pirmaujančių draudimo bendrovių Baltijos šalyse. Savo tolimesnę plėtrą mes siejame su naujų užsienio rinkų užkariavimu. Aš didžiuojuosi, kad BTA yra vienintelė Latvijos draudimo bendrovė, kuri sėkmingai eksportuoja finansines paslaugas ir veikia ne tik Baltijos regione, bet ir kitose Europos šalyse. Šiuo metu BTA sėkmingai vykdo veiklą Lenkijoje, Lietuvoje ir Estijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje. Kadangi BTA įgijo Europos bendrovės statusą, jos konkurentės yra ne tik Latvijos bendrovės. Tarp mūsų šiandieninių konkurentų yra pasaulinės finansinių paslaugų bendrovės, plėtojančios savo veiklą jau kelis šimtmečius, teikiančios įvairių rūšių draudimo paslaugas ir veikiančios išsivysčiusiose Europos šalyse.

BTA klientams reikia jų poreikius atitinkančių aukščiausios kokybės paslaugų už geriausią kainą. Tokių paslaugų teikimas kiekvieną dieną yra mūsų ambicingiausias tikslas.

TPVCAPD ir KASKO – didžiausia BTA pasirašytų draudimo įmokų suma
Didžiausią bendrosios pasirašytų įmokų sąnaudų sumos dalį BTA portfeliuose sudarė TPVCAPD – 239.58 mln. litų (5,9 % augimas per metus). 2012 m. Lietuvoje TPVCAPD bendroji pasirašytų įmokų suma siekė 93.3 mln. litų. 2012 m. didžiausią TPVCAPD draudimo išmoką BTA išmokėjo už kelių eismo įvykį Latvijoje, kurio metu susidūrė sunkvežimis ir lengvasis automobilis. Bendra draudimo išmokos suma lengvojo automobilio vairuotojui už medicinines išlaidas ir sunaikintą automobilį ir kt. siekė 928.195.69 litų.

Antrosios pagal dydį draudimo rūšies – KASKO draudimo – bendroji pasirašytų įmokų sąnaudų suma BTA bendrovėje pernai buvo 77.73 mln. litų (6,1 % padidėjimas, lyginant su 2011 m.). Lietuvoje BTA KASKO draudimo bendroji pasirašytų įmokų suma siekė 16.37 mln. litų. Didžiausią KASKO draudimo išmoką – 313.762.25 litų – BTA išmokėjo Latvijoje už autobuso remonto išlaidas.

Trečioji pagal dydį draudimo rūšis BTA portfelyje yra Turto draudimas. Pernai bendroji pasirašytų Turto draudimo įmokų suma BTA bendrovėje buvo 64.94 mln. litų (15,7 % didesnė nei 2011 m.). BTA bendrovės pasirašytų Turto draudimo įmokų suma Lietuvoje siekė 8.8 mln. litų, o didžiausia šios rūšies draudimo pasirašytų draudimo įmokų suma buvo Prancūzijoje – 22.29 mln. litų. Didžiausia turto draudimo išmoka – 1.094.384.70 litų buvo išmokėta Latvijoje už komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, kuris sudegė gaisro metu. Už gaisro metu sudegusį individualų gyvenamąjį namą su visais jame buvusiais daiktais BTA nukentėjusiajai šaliai išmokėjo 393.568.00 litų dydžio draudimo išmoką.

BTA turi visas 18 ne gyvybės draudimo licencijų, kurios suteikia teisę teikti plačiausio asortimento draudimo paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims. Populiariausios BTA teikiamo draudimo rūšys yra KASKO, TPVCAPD, Sveikatos ir Turto draudimai. BTA deda visas pastangas, siekdama išlaikyti savo klientų bazę ir plėtoti savo paslaugų tinklą, tuo pat metu nuolat tobulindama savo draudimo paslaugas, kad jos būtų paprastesnės ir aiškesnės klientui. Bendrovė skyrė daug dėmesio vidinių procesų tobulinimui ir paslaugų kokybės gerinimui. BTA paslaugas ir konsultacijas galima gauti klientų aptarnavimo centruose visoje Lietuvoje, bendrovės interneto puslapyje: www.bta.lt, taip pat paskambinus Klientų pagalbos linijos telefonu (8 5) 2600 600 be kuriuo paros metu, įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas.

Mes nuoširdžiai didžiuojamės individualių klientų ir plačiosios visuomenės apskritai išreikštu mūsų pastangų pripažinimu, nes 2012 m. BTA prekės ženklas buvo išrinktas „Mylimiausiu prekės ženklu“ Latvijoje draudimo srityje ir „Geriausia draudimo bendrove“ paslaugų kategorijoje. Su visais BTA gautais apdovanojimais ir pripažinimo ženklais galite susipažinti čia.