BTA ir draudimo naujienos

Antroji liūtis buvo rimtesnė ir padarė daugiau žalos

2017.07.14

Po antrosios per mėnesį itin intensyvios liūties, draudimo bendrovės BTA specialistai skaičiuoja, didesnius nuostolius nei anksčiau. Labiausiai nukentėjo gyventojų bei įmonių turtas: medžiai traiškė automobilius, įlūžo stogai, dėl liūties išmirko pastatų sienos, užlietas gyventojų turtas.

 

„Sprendžiant pagal nuostolius šį kartą liūtis buvo intensyvesnė, be to, nusiaubė ne tik Vilnių, bet ir Kauną, Elektrėnus, tad pranešimų ir nelaimių geografija taip pat kur kas platesnė. Preliminariais duomenimis, vidutinė liūties žala gyventojų turtui siekė apie 800 eurų, o transporto priemonių nuostoliai – ir keliatūkstantines sumas“, – sako BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marekas Ernestas Goliančikas.

 

BTA duomenimis, labiausiai, kaip ir per praėjusią liūtį, nukentėjo privačių asmenų bei įmonių turtas.

 

„Administruojame vieną itin skaudų atvejį, kai dėl lietaus ir vėtros ant namo nuvirto medis, pramušė stogą, prilijo į namus. Taip pat liūties neatlaikė daugiabučio stogas, užlieti rūsiai, ant automobilio užvirto medis. Įmonių turtas kentėjo ir nuo žaibo iškrovos: sugedo kompiuteriai, kasos aparatai, kita technika“, – vardija specialistas.

 

Neapsieita ir be nuostolių transporto priemonėms: pastebima, kad per šią liūtį gyventojai į draudikus kreipėsi net dažniau nei prieš dvi savaites.

 

„Transporto priemonės vėl skendo, gedo jų elektros instaliacija, varikliai. Šį kartą dvigubai išaugo norinčių pasinaudoti „Pagalbos kelyje“ paslauga skaičius. Matyt, informacijos sklaida bei praėjusios liūties patirtis žmones paskatino aktyviau kreiptis į draudikus, ieškoti pagalbos. Pranešta ir apie atvejus, kad kai kuriems Vilniaus svečiams net teko nakvoti sostinėje, nes sugedus automobiliams vakar negalėjo grįžti namo“, – sako M. E. Goliančikas.