Atgal į naujienas

Gera žinia ūkininkams: pasėlių draudimo rinkoje – daugiau konkurencijos

19 gegužės, 2020

Austrijos grupei „Vienna Insurance Group“ priklausanti viena iš Lietuvos draudimo rinkos lyderių – bendrovė BTA – žengia į pasėlių draudimo rinką. Iki šiol šiame segmente, kurio dydis pernai viršijo 8 mln. eurų, Lietuvoje dirbo tik viena įmonė.


BTA pasėlių draudimo rizikos vertintojas Deividas Juodis teigia, kad vystyti naują draudimo produktą pirmiausiai paskatino palyginti nedidelis pasėlių draudžiamumas, nors klimato pokyčiai vis dažniau lemia permainingas ir nenuspėjamas orų sąlygas.


„Pasėlius drausti pradedame išanalizavę rinką ir gerai tam pasiruošę. Pagaliau šiame segmente atsiradusi reali konkurencija turėtų suteikti pagreičio augimui ir geresniam pasėlių draudžiamumui šalyje. Nuo šiol žemdirbiai galės drausti konkrečiai tuos augalus, kuriuos augina. Kitaip sakant, siūlome lankstesnį sprendimą ir individualių poreikių išpildymą“, – sako ekspertas.


Lietuvos banko duomenimis, pernai Lietuvoje sudaryta 2,2 tūkst. pasėlių draudimo sutarčių, įmokos siekė 8,15 mln. eurų, atlyginta 641 žala už 3,03 mln. eurų. Palyginti su 2018 metais, įmokų skaičius išaugo 40 proc., įmokų suma 79 proc. Atitinkamai išmokų skaičius augo 45 proc., išmokų suma 13 proc.


D. Juodis pastebi, kad šalyje deklaruojama apie 1,6 mln. hektarų pasėlių, kurie gali būti draudžiami, tačiau kaskart, kai tik pasėlius paveikia nenugalimos gamtos jėgos, paaiškėja, kad apdrausta tik nedidelė jų dalis. Nors skatinti žemdirbius drausti pasėlius ir mažinti tikėtinus nuostolius yra tam numatytos finansinės priemonės, iki 70 proc. draudimo įmokų kompensuojama iš Europos Sąjungos lėšų, iki 50 proc. – iš valstybės biudžeto, šis segmentas vis dar stagnuoja.


„Ne tik tokios gamtos jėgos kaip kruša, liūtis, audra, žieminių pasėlių iššalimai, žaibavimas ar ugnis, laukiniai gyvūnai ir paukščiai gali padaryti pasėliams daug žalos, bet yra tikimybė ir dėl derliaus vagystes iš apdrausto lauko, nuo kurios rizikos galima apsidrausti. Tikimės, kad labiau individualizuoti sprendimai, sudarantys galimybę rinktis atskiras augalų rūšis bei rizikas, taip pat kompleksinės draudimo paslaugos, įtraukiant ir nekilnojamojo turto bei technikos draudimą, padidins pasėlių draudimo patrauklumą“, – pažymi ekspertas.

Transporto priemonės duomenys
Prašome palaukti!

Mums reikia kelių sekundžių, kad galėtume paruošti Jums geriausią pasiūlymą, galbūt nespėsite perskaityti šio pranešimo iki galo :)

{{popup.errorTitle}}

Leiskite priminti

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Sutinku, kad mano asmens duomenys gali būti tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais.

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Išskaita KASKO draudimas
{{title | translate}} {{value}}
Įtrauktos rizikos

btar_covered_info_block_mtpl

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

Nuotraukų pateikimas

Jūsų KASKO draudimo polisas įsigalios tuomet, kai pateiksite draudimo bendrovei automobilio nuotraukas, atitinkančias šios dienos automobilio būklę.