BTA ir draudimo naujienos

„InterRisk Vienna Insurance Group“ prisijungia prie „BTA Baltic Insurance Company“

2017.08.01

„Vienna Insurance Group AG“ (toliau – VIG) stiprina savo pozicijas Baltijos rinkoje prijungdama „InterRisk Vienna Insurance Group AAS“ (toliau – „InterRisk“) prie „BTA Baltic Insurance Company AAS“ (toliau – BTA).

 

„Dėl komandinio darbo ir sėkmingo pasirinktos strategijos įgyvendinimo mums pavyksta pasiekti vis geresnių rezultatų. Tai pripažino ir mūsų didžiausia akcininkė – VIG. Susijungimas su „InterRisk“ leis mums tapti lyderiais Baltijos šalių rinkoje su plačiu partnerių ir klientų aptarnavimo centrų tinklu visame Baltijos regione, kuriame dirba daugiau nei 1300 darbuotojų. Mes ir toliau ketiname gerinti skaitmeninimo procesus, daugiausia dėmesio skirdami klientų aptarnavimo kokybei bei aiškiai pabrėždami savo naujos tapatybės vertybes – prieinamumą, žmogiškumą ir patikimumą. Mūsų klientai gaus daugiausia naudos, nes jiems bus teikiamos geriausios draudimo paslaugos – jos bus aukščiausios kokybės už, greičiausiai, geriausią įmanomą kainą“, – pabrėžia BTA valdybos pirmininkas Jānis Lucausas.

 

Susijungimas su „InterRisk“ reiškia „InterRisk“ verslo ir infrastruktūros Latvijoje prijungimą prie BTA Latvijoje bei „InterRisk“ filialo Lietuvoje – prie BTA filialo Lietuvoje. Šis procesas bus vykdomas laikantis įstatymų reikalavimų bei prižiūrint Finansų ir kapitalo rinkos komisijai ir nesukels jokių nepatogumų „InterRisk“ klientams ir verslo partneriams, nesukurs jiems papildomų prievolių. Dabartinės draudimo ir bendradarbiavimo sutartys liks galioti BTA, nes perėmėjas perims ir įsipareigojimus, o tai reiškia, kad dabartinės „InterRisk“ teisės ir pareigos Baltijos šalių rinkose pereis BTA. Be to, susijungimas bus atliekamas vadovaujantis 2016 m. rugpjūčio 18 d. Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybos (KT) nutarimu Nr. 1S-97 (2016) dėl VIG atliekamo BTA akcijų įsigijimo. Susijungimas bus visiškai užbaigtas tik po to, kai bus užbaigtas įsipareigojimų perėmimo procesas, kuris bus atliekamas prižiūrint KT ir vykdant pirmiau nurodyto nutarimo reikalavimus.

 

Po susijungimo su „InterRisk“, BTA išlaikys savo dabartinį įmonės pavadinimą, prekės ženklą ir naują vizualinę tapatybę, tęs savo dabartinę verslo strategiją, stiprins savo pozicijas rinkoje, išlaikydama savo plėtrą bei pelningumą ilguoju laikotarpiu.

 

Apie BTA

„BTA Baltic Insurance Company AAS yra viena didžiausių draudimo bendrovių Baltijos šalyse, teikianti plataus spektro ne gyvybės draudimo paslaugas Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. 2016 m. rugpjūčio 24 d. „Vienna Insurance Group AG“, pagrindinis draudikas Europoje, tapo didžiausia bendrovės akcininke, įsigydama 90 proc. bendrovės akcijų. 10 % bendrovės akcijų priklauso „Balcia Insurance SE“.

 

Apie „InterRisk“

„InterRisk Vienna Insurance Group AAS (anksčiau „Baltikums AAS ir „Baltikums Vienna Insurance Group AAS) teikia savo klientams Latvijoje ir Lietuvoje kompleksines ne gyvybės draudimo paslaugas, o Estijoje teikia draudimo paslaugas vadovaudamasi laisvės teikti paslaugas principu. Vienintelė bendrovės akcininkė yra „Vienna Insurance Group AG.

 

Apie VIG

„Vienna Insurance Group AG turi 190 metų patirtį draudimo srityje. Ši grupė vienija apie 50 bendrovių 25 šalyse; joje dirba daugiau nei 24 000 darbuotojų ir ji yra aiški lyderė savo rinkose Europoje, turinti didelį finansinį pajėgumą – „Standard & Poor's A+ reitingą (stabili perspektyva) bei kotiravimą Vienos ir Prahos akcijų biržose.