• #Be streso
 • Atgal į naujienas

  Į Lietuvą atkeliavo 8,4 mln. eurų vertės Danijos „aukso amžiaus” paveikslai

  10 rugsėjo, 2021
  Rugsėjo pradžioje į Lietuvą atgabenti 8,4 mln. eurų vertės meno kūriniai iš Danijos – Vilniaus Vytauto Kasiulio dailės muziejuje organizuojamai parodai „Bundančios tautos. Danų tapybos „aukso amžius“ paveikslus paskolino Danijos nacionalinė galerija. Rugsėjo 30 d. atidaromoje parodoje bus eksponuojami 44-i Danijos tapytojų darbai, brangiausio jų vertė – daugiau kaip 800 tūkst. eurų (6 mln. Danijos kronų).

  Išskirtinių eksponatų transportavimą ir eksponavimą Lietuvoje apdraudusios draudimo bendrovės BTA Jūrinių ir gabenimo draudimų rizikų produktų vadovas Vitalijus Palionis sako, kad meno kūrinių draudimas yra būtina sąlyga, kitaip paveikslai negalėtų būti gabenami į kitus meno muziejus ar galerijas.

  „Suteiktas draudimas galioja visą paveikslo kelią, nuo jo nukabinimo Danijoje iki grąžinimo į tą pačią vietą.  Kiekvieną parodai patikėtą meno kūrinį apdraudėme nuo visų galimų rizikų – tiek nuo sugadinimo transportavimo metu, tiek nuo galimų pažeidimų rengiant parodą ar jos metu. Tai įprasta praktika, siekiant garantuoti maksimalų meno kūrinių turėtojų saugumą tuo atveju jei būtų patirta žala“, – komentuoja V. Palionis.

  Paveikslus iš Danijos nacionalinio meno muziejaus maršrutu Kopenhaga–Kylis–Klaipėda saugiai atgabeno specialus „Mobeltransport“ padalinys „MD Fine Art“ – kroviniui prireikė dviejų, specialiai meno kūrinių gabenimui pritaikytų sunkvežimių.

  „Meno kūrinių pervežimas prilygsta specialiajai operacijai – eksponatai gabenami tik su specialiu transportu, kuriame palaikomas tinkamas mikroklimatas, laikomasi ypač griežtų saugumo reikalavimų, kada ir kur galima sustoti, koks personalas gali ir privalo dalyvauti tiek gabenant, tiek ruošiant meno kūrinius eksponavimui. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie meno sklaidos užtikrindami jo saugumą. Draudimo grandis dažnai yra nematomas etapas, be kurio meno kūriniai tiesiog negalėtų keliauti po pasaulį“, – sako V. Palionis.

  BTA yra pirmoji draudimo bendrovė Lietuvoje, daugiau kaip prieš dešimtmetį pradėjusi remti Valdovų rūmų ir Lietuvos dailės muziejaus rengiamas tarptautines parodas ir finansiškai, ir draudimo paslaugomis. Iki šiol bendrovė yra  apdraudusi daugiau kaip 300 mln. eurų vertės meno kūrinių.

  Parodoje „Bundančios tautos. Danų tapybos „aukso amžius“ bus eksponuojami tokie Danijos tapytojų darbai, kaip Christen Købke „Frederiksborgo pilis. Prie Kalyklos tilto“ (1836 m.), Nicolai Abildgaard „Ymiras žinda karvę Audhumblą“ (1777 m.) ir C.W. Eckersberg „Rusijos laivynas prie Ankoro netoli Elsinoro“ (1826 m.).

  Parodą rugsėjo 30 d. atidarys Danijos kronprincesė Mary, paroda bus eksponuojama iki lapkričio 7 d. Parodą organizuoja Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir Danijos nacionalinė galerija.

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.description}}

  {{item.badge}}
  {{item.title}}
  {{formattedPrice(item.price)}}
  {{item.title}}
  {{sparsePrice(price, true)}} €

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.descriptionCasco}}

  {{coveredPopup.descriptionMtpl}}

  Išskaita KASKO draudimas
  {{title | translate}} {{value}}
  Įtrauktos rizikos

  btar_covered_info_block_mtpl

  {{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

  {{value | translate}}
  {{popup.errorTitle}}

  Leiskite priminti

  {{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

  Sutinku, kad mano asmens duomenys gali būti tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais.
  Draudėjo vairuotojo pažymėjimas
  Transporto priemonės duomenys

  {{ fieldsPopupHeading }}

  {{ cmsFields.youngestDriver.label }}
  Netinkamas vairuotojo amžius
  Nurodykite jauniausio vairuotojo amžių
  {{ cmsFields.drivingExperience.label }}
  Nurodykite vairavimo patirtį
  {{ cmsFields.territory.label }}
  no_territory_error_message
  {{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
  no_driving_experience_lt_3_years_error_message
  Prašome palaukti!

  Mums reikia kelių sekundžių, kad galėtume paruošti Jums geriausią pasiūlymą, galbūt nespėsite perskaityti šio pranešimo iki galo :)

  Nuotraukų pateikimas

  Jūsų KASKO draudimo polisas įsigalios tuomet, kai pateiksite draudimo bendrovei automobilio nuotraukas, atitinkančias šios dienos automobilio būklę.