TOP 50 Lietuvos antistresinių vietų

TOP 50 Lietuvos antistresinių vietų

Kuriuose Lietuvos kampeliuose galima geriausiai pailsėti nuo rūpesčių bei streso? Socialinio - edukacinio projekto „BTA Be streso“ apklausoje net 1000 interneto vartotojų rekomendavo vietas, į kurias jie patys keliauja norėdami pailsėti ir atsipūsti nuo kasdienybės.

BTA draudimo inicijuoti šalies gyventojų atostogų įpročių tyrimai rodo, kad pajūris yra pirmas pagal populiarumą poilsiautojų maršrutas šalyje. Antra vieta atitenka ežerų kraštu vadinamai Aukštaitijai.Lietuvoje yra nemažai kelionių maršrutų, tačiau iki šiol juose nebuvo išskirtos vietos, tinkamiausios norintiems pailsėti nuo streso. Įgyvendinant projektą „BTA Be streso“, ne tik sudarytas antistresinių vietų žemėlapis, bet ir įrengiamos poilsio zonos įvairiuose miestuose, atkreipiamas visuomenės dėmesys į fizinei bei emocinei sveikatai pavojingus kasdienio streso  padarinius.

Aukštaitijos regione gausu vietų, kur galima bent trumpam atsipūsti nuo kasdienės įtampos bei streso – apklausos metu sulaukėme daugiau nei 50 skirtingų vietų pasiūlymų. Gyventojų nuomone, daugiausia antistresinių objektų yra Utenos rajone – tarp dažniausiai paminėtų vietų pateko Ginučių vandens malūnas, Tauragno ežeras, Ladakalnio apžvalgos bokštas, Stripeikių bitininkystės muziejus. Antroji vieta atiteko Anykščių rajonui – į pirmąjį antistresinių Aukštaitijos objektų dešimtuką pateko Lajų takas, Puntuko akmuo bei Laimės žiburys.

 

 

 

 

Žemaitijoje, gyventojų nuomone, daugiausia antistresinių objektų yra Telšių rajone – tarp dažniausiai paminėtų vietų pateko Germanto pažintinis takas, Masčio ežeras, Ilgio pažintinis takas ir Lūksto ežeras. Pailsėti taip pat vykstama į Akmenės, Plungės, Kretingos, Rietavo rajonus.

 

 

 

 

Pajūris ir Klaipėdos kraštas – šalies mastu turbūt didžiausia antistresinių vietų koncentracija pasižymintis regionas. Čia gausu kampelių, kur galima bent trumpam atsipūsti nuo kasdienės įtampos bei streso. Apklausos metu sulaukėme daugiau nei 30 skirtingų Klaipėdos krašte esančių vietų pasiūlymų. Dauguma jų pajūryje, tačiau vykstama ir į Pamarį – Dreverną,  Ventės ragą, Aukštumalos pelkę, Rusnę.

 

 

Suvalkijos krašte, gyventojų nuomone, daugiausia antistresinių objektų yra Vilkaviškio rajone – be į pirmąjį trejetuką patekusio Vištyčio ežero, gyventojai mielai vyksta į Paežerių dvarą, tautos patriarcho, daktaro Jono Basanavičiaus tėviškę, taip pat į Šilelio pažintinį taką.

 

 

 

Dzūkija nuo seno garsėja gamtos išskirtinumu ir grožiu, čia gausu vietų, kur galima bent trumpam atsipūsti nuo kasdienės įtampos bei streso. Apklausos metu sulaukėme daugiau nei 50 skirtingų vietų pasiūlymų. Gyventojų nuomone, daugiausia stresą malšinančių vietų yra Varėnos rajone, net penkios iš dešimties. Tai ir Merkinės piliakalnis, Čepkelių raistas, Merkinės piramidė, Ūlos akis ir šypseną dažnam sukelianti pelkė, pavadinimu Meškos šikna.