Video patarimai

Video patarimai

BE STRESO partneriai dalijasi savo video patarimais:

 

 • Aš ir psichologija: Kaip ir kodėl atsisiejame nuo streso? 
  Stresas – mūsų kasdienis palydovas. Ir nors kartais stresas mus išjudina ir priverčia mobilizuotis, vis dėlto, dažniau jis sukelia nemalonių pojūčių, kurių kaip įmanydami vengiame. Kiekvienas tam turime savo metodų, nuo karšto šokolado ir vonios iki pasivaikščiojimų gamtoje ar sporto. Tačiau kartais imame taip bėgti nuo streso, kad pamirštame savo emocijas, nebenorime jausti ir nebežinome, kas su mumis vyksta. Tad kokiais būdais ir kodėl vengiame streso? Kas yra atsisiejimas? Kokių pasekmių turi emocijų vengimas? Ir kaip galime padėti, jei manome, jog mūsų draugas bėga nuo streso? Genovaitė Petronienė psichologė, psichoterapeutė.

 

 • Aš ir psichologija: Hyperkompensacija. Kaip bėgame nuo streso?   
  Į stresą reaguojame įvairiais būdais ir, kol suprantame, kad tai – streso iššaukta reakcija, galime laiku imtis priemonių stresui savo gyvenime sumažinti. Tačiau kartais mūsų reakcijos į stresą gali būti ne tokios akivaizdžios, nors gali keisti mūsų elgesį ir tai, kaip matome aplinkinius. Tad kas yra hiperkompensacija? Kokiu elgesiu ji pasireiškia? Kaip noras kontroliuoti gali būti mūsų bandymas pabėgti nuo streso? Kaip savyje pastebėti hiperkompensaciją? Ir ką daryti, jei taip elgiasi kitas? Genovaitė Petronienė psichologė, psichoterapeutė.

   

               

 

 • Aš ir psichologija: Reakcija į stresą. Pasidavimo strategija.
  Mūsų reakcija į stresą gali būti skirtinga. Ir kol vieni hiperkompensuoja ar imasi vengimo strategijos, kiti tiesiog pasiduoda ir gyvena savo gyvenimą apipilti pareigų, pilni savigraužos, nepasitenkinimo, beviltiškumo ir nevisaveriškumo jausmų. Tad kaip elgiasi stresui pasiduodantis žmogus? Kaip galime atpažinti, ar patys taip nesielgiame? Kas iššaukia tokią reakciją? Kokias pasekmes gyvenimui sukelia tokia pasidavimo strategija? Kaip tai veikia santykius? Ir kaip pasipriešinti? Genovaitė Petronienė psichologė, psichoterapeutė.
   

                

 

 

 • IKONA TV: Kaip suvaldyti įtampą ir stresą? 
  Psichologė Jūratė Bortkevičienė pabrėžia, kad egzaminų stresas toli gražu aplanko ne vien vaikus, o vaikams stresas kyla, nes jaudinasi tiek tėvai, tiek mokytojai. „Artėja egzaminai“, „tu neišlaikysi / išlaikysi blogai“, „tu neįstosi į universitetą“ ir panašias gėlytes vaikams nuo pat rugsėjo pirmosios „dovanoja“ suaugusieji. Apie ką reikėtų su vaiku kalbėti prieš egzaminus, kaip nukreipti mintis ir padėti atsipalaiduoti – ypač naudingame interviu videoreportaže su psichologe J. Bortkevičiene.

   
  OOO