Atgal į naujienas

Lietuvoje vežėjų teises nuo šiol gins draudimas

2023-03-22
Atgal į naujienas

Lietuvoje vežėjų teises nuo šiol gins draudimas

2023-03-22
Krovinių vežimas – rizikingas verslas. Vilkikui kertant keletą valstybių kiekvienos kelionės metu, kas kelis šimtus kilometrų pradeda galioti kitos šalies kelių eismo taisyklės ir įstatymai. Visų reikalavimų ypatumuose susigaudyti sudėtinga. Dėl savo teisių nežinojimo vežėjai kitose šalyse gali patirti didelių nuostolių ir nepasinaudoti galimybe nuostolius kompensuoti. BTA draudimas rado būdą padėti vežėjams.

„Krovinių pervežimo rinkoje viena iš didžiausių grėsmių verslui yra susijusi su įvykiais, nutinkančiais užsienio valstybėse. Tokiais atvejais dažnai tenka naudotis brangia teisine pagalba svetimos šalies jurisdikcijoje arba susitaikyti su nuostoliais. Sudėtingose situacijose grėsmė gali kilti ne tik įmonės pelno eilutei, bet ir egzistencijai“, – sako Ana Variakojienė, BTA draudimo Transporto ir gabenimo draudimų rizikų valdymo skyriaus produktų vadovė. 

Paslaugos reikalingumą bei naudingumą šalies transporto bendrovėms patvirtina ir vežėjų asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

„Iš transporto sektoriaus atstovų dažnai tenka girdėti, kad pasitaiko įvairių teisinių problemų su kuriomis susiduriama užsienio šalyse, tokiose, kaip Italija, Ispanija, Vokietija ir pan. Prie sunkumų sprendžiant teisines problemas prisideda ir kalbos barjeras, atsirandantis kitose šalyse. Todėl manau, kad toks draudimas tikrai bus aktualus mūsų šalies vežėjams“, – sako jis.

Įmonės neretai vengia naudotis visomis savo teisėmis užsienio valstybėse, nes dažnu atveju savo pozicijos gynimas teisme susijęs su didelėmis išlaidomis. Nauja draudimo rūšis, teisinių išlaidų draudimas, transporto bendrovėms suteikia daugiau pasitikėjimo savo galimybėmis siekti nuostolių atlyginimo patyrus žalą dėl kitų eismo dalyvių ar trečiųjų šalių kaltės.

„Ši draudimo forma panaikina tarptautinį teisinės pagalbos barjerą. O tai savo ruožtu reikšmingai padidina tikimybę atgauti netektas pajamas, kompensuoti transporto priemonės vertės praradimą ar nuomos išlaidas, transportavimo, saugojimo išlaidas, taip pat – atlyginti žalą asmeniui“, – paaiškina draudimo bendrovės atstovė.

Nauja BTA siūloma paslauga kompensuoja išlaidas teisinei pagalbai, padeda įvertinti situaciją kitos šalies teisiniame kontekste, surasti galimus sprendimus.

Plati paslauga

Šios rūšies išlaidų draudimas taip pat padeda spręsti kasdienes teisines problemas, susijusias su transporto priemone ar jos vairuotoju. Pavyzdžiui, jeigu eismo įvykį sukėlė kitas eismo dalyvis ir norima išsireikalauti žalą, jeigu vairuotojui iškeliama byla už eismo taisyklių pažeidimus, jeigu iš vairuotojo atimama teisė vairuoti, jei dėl trečiųjų šalių kaltės kyla nesklandumų su sutartimis, kurių vykdyme dalyvauja apdraustas automobilis.

„Plati teisinių paslaugų draudimo apsauga suteikia galimybę nemokamai pasinaudoti kvalifikuotomis teisinėmis konsultacijomis. Jeigu bylinėjimasis neišvengiamas, tuomet šis draudimas padengia bylinėjimosi Lietuvoje ir užsienyje išlaidas, įskaitant kelionės į teismą išlaidas, ekspertizių kainą, pralaimėjimo byloje atveju – ir teisinio oponento išlaidas. Transporto įmonė su šiuo draudimu įgyja kur kas daugiau laisvės ir kompetencijų ginti savo teises įvairiausiose situacijose“, – tvirtina A. Variakojienė.

Teisinių išlaidų draudimas galioja visose Europos šalyse, išskyrus Jungtinės Karalystės, Rusijos ir Baltarusijos teritoriją.

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Išskaita KASKO draudimas
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Įtrauktos rizikos

btar_covered_info_block_mtpl

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €accident_one_day_per_person
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Leiskite priminti

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Sutinku, kad mano asmens duomenys gali būti tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais.
Jūsų sesija netrukus baigsis!

{{sessionTimeout.formattedTime}}

Draudėjo vairuotojo pažymėjimas
Transporto priemonės duomenys
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
Netinkamas vairuotojo amžius
Nurodykite jauniausio vairuotojo amžių
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
Nurodykite vairavimo patirtį
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
{{popup.textTitle}}
Prašome palaukti!

Mums reikia kelių sekundžių, kad galėtume paruošti Jums geriausią pasiūlymą, galbūt nespėsite perskaityti šio pranešimo iki galo :)

Cookie
Slapukai
Cookies Settings
Slapukų nustatymai
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie yra būtini, kad ši svetainė veiktų.
Jums sutikus, ši svetainė gali papildomai naudoti statistinius ir rinkodaros slapukus.

Jei sutinkate su visais slapukais, spustelėkite "Sutikti".
Jei norite atsisakyti slapukų, spustelėkite "Nesutinku". Savo pasirinkimus galite tvarkyti spustelėję "Pritaikyti nuostatas".

Daugiau informacijos rasite mūsų
slapukų politikoje
Daugiau informacijos rasite mūsų
Slapukų politikoje

Funkcionalumo (būtini) slapukai

Šie slapukai yra būtini svetainės veikimui, jų negalima išjungti. Šiuos slapukus galima suskirstyti į sesijos slapukus ir nuolatinius slapukus, kuriuose nesaugoma asmens identifikavimo informacija. Sesijos slapukai ištrinami vos tik išėjus iš šios svetainės.


Statistikos slapukai

Šie slapukai naudojami, siekiant įvertinti naudojimąsi svetaine ir srauto šaltinius, norint gauti informacijos, reikalingos svetainės veikimui pagerinti. Šie slapukai padeda mums nustatyti, kurios svetainės paskyros yra populiariausios, ir gauti informacijos apie vartotojų naršymo įpročius. Šiuo tikslu mes naudojame Google Analytics statistikos įrankį. Visa surinkta informacija yra anoniminė, pagal ją negalima nustatyti jūsų tapatybės.


Rinkodaros slapukai

Šie trečiųjų šalių slapukai naudojami pateikti pagal Jūsų pageidavimus suasmenintą reklamą. Mes naudojame slapukus, padedančius mums apibendrinti informaciją apie jūsų šios svetainės naudojimo įpročius ir suteikti mums informacijos apie jūsų susidomėjimą, kad mes galėtume jums rodyti tik jūsų naudojimo įpročius atitinkančią reklamą. Jei nepageidaujate, kad mes jums rodytume bet kokią reklamą, palikite šią pasirinktį tuščią.