Atgal į naujienas
Be streso

5 patarimai, kaip susidoroti su pasyviu stresu

2020-05-03
Atgal į naujienas
Be streso

5 patarimai, kaip susidoroti su pasyviu stresu

2020-05-03

Posakyje: „šypsokitės ir pasaulis jums nušypsos“ yra daug tiesos. Tačiau ši frazė galioja ne tik gerai, bet ir blogai nuotaikai, taip pat kaip ir žiovuliui ar isterijai. Kaip apsisaugoti nuo blogos nuotaikos užkrato darbe ar šeimoje ir patiems spinduliuoti geras emocijas?

 

1. Nustatykite šaltinį

Prieš skelbiant karą stresui, pirmiausia, išmokite atskirti blogąjį stresą nuo gerojo. Natūralus stresas – mobilizuojanti organizmo reakcija, galinti padėti greičiau priimti sprendimus, siekti karjeros, ieškoti išeičių iš sudėtingų situacijų. Blogasis stresas – tai nuolatinė nekonstruktyvi įtampa. Tad jei pastebite, kad šalia jūsų esantys žmonės yra įsitempę, nervingi, emocingai reaguoja į kiekvieną krustelėjimą, pirmiausia, išsiaiškinkite, kas iš tikrųjų vyksta, o ne provokuokite dar didesnį stresą. Išsiaiškinkite, ar jie nerimauja dėl to, kad nesusitvarko su darbiniu krūviu, o gal išgyvena dėl asmeninių problemų, susiduria su sunkumais šeimoje.
 

2. Pasiūlykite pagalbą

Nervingas ir perkrautas darbais žmogus išties gali perduoti įtampą kitiems, todėl pagerinti situaciją gali empatija. Įtraukite šį žmogų į pozityvų pokalbį, pasiūlykite pagalbą arba atitraukite jo dėmesį nuo darbų. Taip ne tik užkertamas kelias neigiamam poveikiui, bet ir padedama greičiau įveikti problemas. 
 

3. Pailsėkite nuo kolegų

Kartais nuotaikos užkratas gali tvyroti ir darbe. Nuo darbe vyraujančios nuotaikos gali priklausyti ne tik atmosfera namuose, bet ir veiklos rezultatai. Jeigu jaučiate, kad kažkuris bendradarbis daro jums blogą įtaką, kelia įtampą, o bendravimas su juo yra toksiškas, nebijokite atsitraukti ir bent trumpam apriboti santykius su juo kol atgausite jėgas ir sustiprėsite.
 

4. Tapkite pavyzdžiu

Būkite dėmesingi savo savijautai ir atkreipkite dėmesį į savo nuotaikos pokyčius. Nepasiduokite dideliems nuotaikų pokyčiams ir leiskite sau užsikrėsti tik gerais dalykais, stenkitės skleisti teigiamą energiją. Priminkite sau, kad nesate kiti žmonės, todėl jums nebūtina išgyventi jų jausmų. Pagalvokite, su kokia būsena ir emocijomis norite grįžti namo pas savo artimuosius. Tyrimais įrodyta, kad jeigu vienas iš šeimos narių bus patenkintas savo gyvenimu, o profesinėje veikloje norės nuversti kalnus, tuo užsikrės ir kiti.
 

5. Ne „reikia“, o „noriu“

Girtis, kad esi užimtas ir užsiimi įvairiomis veiklomis šiandien tapo netgi madingu garbės tonu. Tačiau galvojant apie darbus, kuriuos „reikia“ atlikti, rizikuojama įvaryti save į streso narvą, todėl žodį „reikia“ vertėtų pakeisti žodžiu „noriu“. Tai mažas lingvistinis triukas, turintis galingą poveikį, išlaisvinant save ne tik nuo streso, bet ir siekiant aukštesnių karjeros tikslų.

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Išskaita KASKO draudimas
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Įtrauktos rizikos

btar_covered_info_block_mtpl

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €accident_one_day_per_person
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Leiskite priminti

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Sutinku, kad mano asmens duomenys gali būti tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais.
Jūsų sesija netrukus baigsis!

{{sessionTimeout.formattedTime}}

Draudėjo vairuotojo pažymėjimas
Transporto priemonės duomenys
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
Netinkamas vairuotojo amžius
Nurodykite jauniausio vairuotojo amžių
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
Nurodykite vairavimo patirtį
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
{{popup.textTitle}}
Prašome palaukti!

Mums reikia kelių sekundžių, kad galėtume paruošti Jums geriausią pasiūlymą, galbūt nespėsite perskaityti šio pranešimo iki galo :)

Cookie
Slapukai
Cookies Settings
Slapukų nustatymai
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie yra būtini, kad ši svetainė veiktų.
Jums sutikus, ši svetainė gali papildomai naudoti statistinius ir rinkodaros slapukus.

Jei sutinkate su visais slapukais, spustelėkite "Sutikti".
Jei norite atsisakyti slapukų, spustelėkite "Nesutinku". Savo pasirinkimus galite tvarkyti spustelėję "Pritaikyti nuostatas".

Daugiau informacijos rasite mūsų
slapukų politikoje
Daugiau informacijos rasite mūsų
Slapukų politikoje

Funkcionalumo (būtini) slapukai

Šie slapukai yra būtini svetainės veikimui, jų negalima išjungti. Šiuos slapukus galima suskirstyti į sesijos slapukus ir nuolatinius slapukus, kuriuose nesaugoma asmens identifikavimo informacija. Sesijos slapukai ištrinami vos tik išėjus iš šios svetainės.


Statistikos slapukai

Šie slapukai naudojami, siekiant įvertinti naudojimąsi svetaine ir srauto šaltinius, norint gauti informacijos, reikalingos svetainės veikimui pagerinti. Šie slapukai padeda mums nustatyti, kurios svetainės paskyros yra populiariausios, ir gauti informacijos apie vartotojų naršymo įpročius. Šiuo tikslu mes naudojame Google Analytics statistikos įrankį. Visa surinkta informacija yra anoniminė, pagal ją negalima nustatyti jūsų tapatybės.


Rinkodaros slapukai

Šie trečiųjų šalių slapukai naudojami pateikti pagal Jūsų pageidavimus suasmenintą reklamą. Mes naudojame slapukus, padedančius mums apibendrinti informaciją apie jūsų šios svetainės naudojimo įpročius ir suteikti mums informacijos apie jūsų susidomėjimą, kad mes galėtume jums rodyti tik jūsų naudojimo įpročius atitinkančią reklamą. Jei nepageidaujate, kad mes jums rodytume bet kokią reklamą, palikite šią pasirinktį tuščią.