• #Be streso
 • Atgal į naujienas

  Pristatė pirmuosius Lietuvoje daugiabučius nuomai: priims ir šeimas, ir gyvūnus

  2022-09-23
  Atgal į naujienas

  Pristatė pirmuosius Lietuvoje daugiabučius nuomai: priims ir šeimas, ir gyvūnus

  2022-09-23
  Sostinės būsto nuomos rinkoje paklausai ir toliau viršijant pasiūlą, visuomenei oficialiai buvo pristatytas pirmasis daugiabutis, skirtas tik nuomai. Vilniaus Šnipiškių rajone esančiame „Naujojo Skanseno“ kvartale, įsikūrusiame tarp Žalgirio ir Linkmenų gatvių, pirmuoju etapu pasiūlyti 124 įvairaus dydžio butai projekte „Lumi namai“, kuriuos valdo estų nekilnojamojo turto plėtotoja „Lumi Capital“. Šiuo žingsniu realizuojamas praėjusiais metais NT rinką sudrebinęs 125 mln. Eur vertės sandoris tarp ne gyvybės draudimo bendrovės ir pagrindinės projekto investuotojos „BTA Baltic Insurance Company“ bei kvartalo vystytojos tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT“. Sandoriu pernai sutarta dėl penkių daugiabučių  nuomai statybos Baltijos šalyse (po du Vilniuje ir Rygoje, vieno – Taline).  

  Pirmieji tokio tipo butų nuomininkai įsikėlė rugpjūčio pabaigoje, likusius, manoma, pavyks išnuomoti iki kitų metų pradžios. Jau įrengti 25-96 kv. m dydžio butai pritaikyti gyventi ir šeimoms, ir turintiems augintinių, juose taip pat gyventojai ras būtiniausią įrangą: šaldytuvą su šaldikliu, skalbyklę, viryklę, orkaitę, gartraukį, indaplovę, koridoriaus bei miegamojo spintas.  

  Anot Reeli Simson, bendrovės „Lumi Capital“ verslo vadybininkės, Lietuvoje bus taikomas lig šiol užsienyje plačiai paplitęs modelis, kuomet likusią buto dalį – minkštuosius baldus, užuolaidas ir kitas interjero detales – pagal savo pageidavimus galės apsistatyti patys nuomininkai. Esant norui bus sudaroma galimybė ir reikšmingai keisti interjerą – perdažyti sienas ar keisti šviestuvus.

  „Stebime ir reaguojame į Vilniuje jau kurį laiką besitęsiančią situaciją, kai norinčių nuomotis aukštos kokybės būstą daugėja, tačiau rinkoje itin stinga tokių būsto projektų, ypatingai naujų. Kartu norime suteikti tai, ko rinkoje taip pat niekas nesiūlo – itin didelį lankstumą – ar tai būtų poreikis gyventi šeimai su mažais vaikais, gyvūnais, ar į Vilnių dirbti persikėlusiems technologinių bendrovių darbuotojams iš užsienio šalių, kuriems būsto paieška yra tikras galvos skausmas. Be to, kadangi namai yra skirti nuomai, gyventojai galės juose gyventi tiek, kiek patys norės, o ne tiek, kiek leidžia savininkas“, – dalijasi R. Simson. 

  Šiuo metu kainos projekte „Lumi namai“ svyruoja nuo 750 Eur už 36,6 kv. m butą iki 1 500 Eur už 96,4 kv. m butą. Už papildomą mokestį gyventojams bus suteikiama galimybė nuomotis ir automobilio statymo vietą požeminėje aikštelėje bei sandėliuką. 

  „Naujojo Skanseno“ projektas, kuriame bus nuomojama dalis butų, pradėtas vystyti 2019 m., o šiuo metu kyla jau ketvirtasis projekto etapas. Kaip teigia Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, dideli projektai sostinėje ženkliai prisideda prie įvairių rajonų atgimimo, o net 4 ha ploto teritorijos pokyčiai strategiškai patogioje miesto vietoje – Šnipiškių rajone – išryškina moderniąją Vilniaus pusę ir kartu su šiuolaikiškais verslo centrais sudaro progresyvaus sostinės rajono visumą. 

  „Projektas išties prisideda prie sostinės tvarios plėtros – smagu, jog dešiniajame Neries krante, Šnipiškių rajone atsiranda kompaktiškas, miestietiškos architektūros gyvenamasis kvartalas su saugiais kiemais, gyvybingomis gatvėmis, komfortiška aplinka bei darniai vystoma infrastruktūra, atspindinčia modernaus Vilniaus veidą“, – teigia jis. 

  Pagrindinės projekto investuotojos „BTA Baltic Insurance Company“ valdybos pirmininkas Wolfgangas Stockmeyeris džiaugiasi unikaliu investiciniu projektu didžiausiame ir sparčiausiai besiplečiančiame Lietuvos mieste.

  „Tai – pirmasis tokio pobūdžio investicinis projektas trijose Baltijos šalių sostinėse vienu metu, ir mums tai yra jaudinanti patirtis. Akivaizdu, jog nors ir dirbame finansų srityje, pravartu mąstyti plačiau bei rasti perspektyviausias sostinių vystymosi sritis. Projektas Vilniuje ypatingas tuo, jog tai yra naujovė būsto nuomos rinkoje, skirta patenkinti sparčiai augančius jos poreikius. Tikime nuomos rinkos segmento plėtra ir siekiame pasiūlyti aukšto lygio butus, atitinkančius klientų poreikius. Nekantriai laukiame projekto progreso, sektoriaus plėtros bei norime ir toliau prie to prisidėti“, – komentuoja W. Stockmeyeris.

  Visus pastatus ketinama sertifikuoti pagal tarptautiniu mastu pripažintą tvarumo vertinimo sertifikatą BREEAM. Atitikimas šiems standartams statybos projektams suteikia pranašumą privataus nekilnojamojo turto nuomos rinkoje, taip pat prisideda prie tvaraus būsto prieinamumo gyventojams, didina investicijų į tokius pastatus grąžą, sumažinant jų eksploatavimo išlaidas. 

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.description}}

  {{item.badge}}
  {{item.title}}
  {{formattedPrice(item.price)}}
  {{item.title}}
  {{sparsePrice(price, true)}} €

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.descriptionCasco}}

  {{coveredPopup.descriptionMtpl}}

  Išskaita KASKO draudimas
  {{title | translate}} {{value}}
  Įtrauktos rizikos

  btar_covered_info_block_mtpl

  {{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

  {{value | translate}}

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.description}}

  {{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
  {{translation('one_property_covered_risks')}}
  {{localized(value.tooltipDescription)}}

  Leiskite priminti

  {{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

  Sutinku, kad mano asmens duomenys gali būti tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais.
  Draudėjo vairuotojo pažymėjimas
  Transporto priemonės duomenys

  {{ fieldsPopupHeading }}

  {{ cmsFields.youngestDriver.label }}
  Netinkamas vairuotojo amžius
  Nurodykite jauniausio vairuotojo amžių
  {{ cmsFields.drivingExperience.label }}
  Nurodykite vairavimo patirtį
  {{ cmsFields.territory.label }}
  no_territory_error_message
  {{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
  no_driving_experience_lt_3_years_error_message
  Prašome palaukti!

  Mums reikia kelių sekundžių, kad galėtume paruošti Jums geriausią pasiūlymą, galbūt nespėsite perskaityti šio pranešimo iki galo :)

  Nuotraukų pateikimas

  Jūsų KASKO draudimo polisas įsigalios tuomet, kai pateiksite draudimo bendrovei automobilio nuotraukas, atitinkančias šios dienos automobilio būklę.