Atgal į naujienas

Draudikai skaičiuoja ilgapirščių žalą automobiliams – nuraško dalių ir už dešimtis tūkstančių eurų

2022-07-27
Atgal į naujienas

Draudikai skaičiuoja ilgapirščių žalą automobiliams – nuraško dalių ir už dešimtis tūkstančių eurų

2022-07-27
Šią vasarą ilgapirščiai jau spėjo pasižymėti Vilniuje pavogdami 85 tūkst. eurų vertės „BMW X5“ bei apgadinti tokios pat markės automobilį ir pasisavinti jo žibintus bei kitas dalis, patirta žala įvertinta 25 tūkst. Eur. Ir tai – tik maža dalis vagysčių, kurių metu pavagiami automobiliai arba jų detalės. Policija skaičiuoja, kad šiemet iki liepos mėnesio jau pavogta 12 automobilių daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Nemažėja ir vagysčių iš automobilių. Kol policija fiksuoja nedžiuginančią statistiką, draudimo bendrovės skaičiuoja daugiatūkstantines žalas. 

Statistikoje lyderiauja dvi apskritys 

Šiemet per pirmąjį pusmetį pavogtos 163 transporto priemonės, kai praėjusiais metais tuo pačiu metu 151. Nors kiek sumažėjęs, tačiau toliau išlieka didelis vagysčių iš automobilių skaičius – šiemet jų užfiksuota 574, kai praėjusiais metais tuo pačiu metu 592. 

„Daugiausiai automobilių vagysčių įvyksta Vilniaus ir Kauno apskrityse. Tačiau verta pažymėti, kad šiose apskrityse yra ir didžiausias gyventojų bei automobilių skaičius. Kaip ir ankstesniais metais, labiausiai vagiami „Audi“, BMW, „Volkswagen“ markės automobiliai“, – sako Lietuvos policijos komunikacijos skyriaus patarėja Revita Janavičiūtė. 

Ji taip pat papildo, kad vagis masina ir automobilių detalės bei įranga. Dažniausiai neteisėtai pasisavinama garso aparatūra, multimedijos sistemos, vairai, saugos oro pagalvės bei katalizatoriai. 

Sostinėje įsikūrusio automobilių serviso „Silvestra“ vadovas sako, kad dažną ilgapirštį vilioja ne tik vertingos detalės. 

„Katalizatoriai, žibintai ir panašios automobilių dalys yra nesunkiai prieinamos, o tai, kas yra matoma ir nereikalauja daug ieškojimo bei galima tiesiog išlupti, ir tampa vagių taikiniu. Pavyzdžiui, katalizatoriai ilgapirščius domina ir dėl juose esančio metalo“, – pažymi jis. 

Žalos viršija ir 10 tūkstančių

Vien BTA draudimas per pirmąjį šių metų pusmetį fiksavo vagysčių iš automobilių žalos už beveik 80 tūkst. Eur. Ilgapirščiai taikėsi ne tik į jau įprastus grobius, bet ir į veidrodėlius, groteles. Žala fiksuota ir už dužusius stiklus ar piktavališkus automobilio subraižymus. 

„Jei vieni ilgapirščiai taikosi nugvelbti tiesiog, ką pastebi ir nereikalauja didelių pastangų, tai kiti taikosi į vertingesnes detales. Pavyzdžiui vienam automobiliui BMW buvo išdaužtas langas, apgadintas bamperis, durelės bei grotelės ir galiausiai pavogti žibintai. Patirta žala įvertinta beveik 18 tūkst. Eurų. Yra užfiksuota nemažai atvejų, kai ilgapirščiai išdaužė langus, tačiau nieko vertingo neradę, pasišalindavo be grobio. Tačiau ir tokiu atveju yra patiriami nepatogumai ir, žinoma, nuostoliai: reikia automobiliui keisti stiklą, valyti automobilio saloną. Todėl gyventojai turi būti itin budrūs, nepalikti ilgapirščius galinčių sudominti daiktų salone, o taip pat pasirūpinti papildoma automobilio apsauga“, – sako BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.  

Jis priduria, kad išvykstantys atostogauti,  neturėtų aiškiai matomoje namų vietoje palikti raktų. Draudimo bendrovė ne kartą fiksavo įvykius, kai vagys laužėsi į atostogaujančių šeimininkų namus, kur ant spintelės buvo palikti automobilio raktai.

A.Žiukelis pataria pasirūpinti savo raktų saugumu ir vykstant į šventes ar tiesiog į gamtą. Raktus pasidėti taip, kad jie nedingtų, nes dingus raktams, gali dingti ir automobilis. automobilis. 

Pataria imtis papildomų saugumo priemonių

Draudimo specialistui antrina ir policijos atstovė R. Janavičiūtė, kuri sako, kad kiekvienas turi būti budrus ir imtis papildomų saugumo priemonių. Pašnekovė pataria automobilį palikti apšviestoje vietoje arba, jei yra galimybė, saugojamoje aikštelėje. Taip pat pasirūpinti automobilio signalizacija, o užrakinus automobilį patikrinti, ar ji veikia. Policijos atstovė rekomenduoja imtis ir  papildomų saugumo priemonių bei apdrausti automobilį nuo vagystės.  

„Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo, taip pat nepalikite savo asmeninių net ir nevertingų daiktų automobilyje. Vagis negali žinoti, kad jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo, tad vis tiek laušis į automobilį. O jeigu vis dėl to paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti“, – patarimais dalijasi policijos atstovė.  

Ji pažymi, kad apie saugumą svarbu kalbėtis ir su kaimynais, paprašyti jų, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį apie automobilį iš karto paskambintų savininkui arba į policiją. 

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Išskaita KASKO draudimas
{{title | translate}} {{value}}
Įtrauktos rizikos

btar_covered_info_block_mtpl

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Leiskite priminti

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Sutinku, kad mano asmens duomenys gali būti tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais.
Draudėjo vairuotojo pažymėjimas
Transporto priemonės duomenys

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
Netinkamas vairuotojo amžius
Nurodykite jauniausio vairuotojo amžių
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
Nurodykite vairavimo patirtį
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
{{popup.textTitle}}
Prašome palaukti!

Mums reikia kelių sekundžių, kad galėtume paruošti Jums geriausią pasiūlymą, galbūt nespėsite perskaityti šio pranešimo iki galo :)

Nuotraukų pateikimas

Jūsų KASKO draudimo polisas įsigalios tuomet, kai pateiksite draudimo bendrovei automobilio nuotraukas, atitinkančias šios dienos automobilio būklę.

Cookie
Slapukai
Cookies Settings
Slapukų nustatymai
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie yra būtini, kad ši svetainė veiktų.
Jums sutikus, ši svetainė gali papildomai naudoti statistinius ir rinkodaros slapukus.

Jei sutinkate su visais slapukais, spustelėkite "Sutikti".
Jei norite atsisakyti slapukų, spustelėkite "Nesutinku". Savo pasirinkimus galite tvarkyti spustelėję "Pritaikyti nuostatas".

Daugiau informacijos rasite mūsų
slapukų politikoje
Daugiau informacijos rasite mūsų
Slapukų politikoje

Funkcionalumo (būtini) slapukai

Šie slapukai yra būtini svetainės veikimui, jų negalima išjungti. Šiuos slapukus galima suskirstyti į sesijos slapukus ir nuolatinius slapukus, kuriuose nesaugoma asmens identifikavimo informacija. Sesijos slapukai ištrinami vos tik išėjus iš šios svetainės.


Statistikos slapukai

Šie slapukai naudojami, siekiant įvertinti naudojimąsi svetaine ir srauto šaltinius, norint gauti informacijos, reikalingos svetainės veikimui pagerinti. Šie slapukai padeda mums nustatyti, kurios svetainės paskyros yra populiariausios, ir gauti informacijos apie vartotojų naršymo įpročius. Šiuo tikslu mes naudojame Google Analytics statistikos įrankį. Visa surinkta informacija yra anoniminė, pagal ją negalima nustatyti jūsų tapatybės.


Rinkodaros slapukai

Šie trečiųjų šalių slapukai naudojami pateikti pagal Jūsų pageidavimus suasmenintą reklamą. Mes naudojame slapukus, padedančius mums apibendrinti informaciją apie jūsų šios svetainės naudojimo įpročius ir suteikti mums informacijos apie jūsų susidomėjimą, kad mes galėtume jums rodyti tik jūsų naudojimo įpročius atitinkančią reklamą. Jei nepageidaujate, kad mes jums rodytume bet kokią reklamą, palikite šią pasirinktį tuščią.