Atgal į naujienas

Prižiūrėtas namas per trumpą laiką virto pelenais: gaisro priežastis pasimatė tik nuslopus ugniai

2023-03-01
Atgal į naujienas

Prižiūrėtas namas per trumpą laiką virto pelenais: gaisro priežastis pasimatė tik nuslopus ugniai

2023-03-01
Vos per vieną naktį gyvenimas gali apsiversti aukštyn kojomis. Tuo įsitikino Molėtų r. gyventoja, kurios šeimos namą ugnis vos per kelias valandas pavertė pelenais. Namas buvo prižiūrėtas, jame atliktas remontas, tačiau gaisro priežastis slėpėsi po apdaila ir grėsmės plika akimi nebuvo galima įžvelgti.

Vieno aukšto pastatas su mansarda užsiliepsnojo sausio 9-osios naktį. Rąstinį namą kaip mat apėmė liepsnos, išdegė kambariai, namų apyvokos daiktai, nudegė stogas. Tai, ko nesunaikino ugnis, pažeidė dūmai ir vanduo gesinant gaisrą. 

„Įvykis buvo labai netikėtas. Gaisro priežastis – stipriai įtrūkęs dūmtraukis. Vizualiai problema nebuvo matoma, nes rekonstrukcijos metu dūmtraukis aptaisytas apdaila. Jau tik pro gaisro buvo galima pamatyti dūmtraukio trūkio vietą“, – pasakoja nukentėjusiosios gyventojos dukra Asta.

Ji sako, kad įvykis labai skaudus, nes šis pastatas – jos vaikystės namai, kuriuose pastaruoju metu gyveno mama. Nors šeima ilgą laiką draudžia turtą, tačiau tokio dydžio draudiminių įvykių nėra turėję.

„Draudimo ekspertai iš tiesų visus formalumus sutvarkė labai greitai. Dėl to nustebome ir mes patys, ir mūsų draugai, kurie skeptiškai vertino situaciją ir dalinosi su mumis savo dvejonėmis, kad draudimas gali nesumokėti arba ilgai užtruks tyrimas ir žalos skaičiavimo procedūros, tačiau viskas buvo priešingai“, – sako Asta.

Greitis aktualus visiems

Mindaugas Ratkevičius, draudimo bendrovės BTA Turto ir specialiųjų rizikų žalų reguliavimo skyriaus vadovas, pažymi, kad įvykus gaisrui ekspertai stengiasi visus reikalingus formalumus atlikti kuo greičiau, jeigu tik įmanoma. 

„Nutikus nelaimei gyventojų prašoma kuo greičiau apie žalą informuoti draudimo bendrovę. Pageidautina tai padaryti ne vėliau kaip 3 dienos po įvykio. Kuo greičiau pateikiami visi reikalingi dokumentai, tuo greičiau žalos atlygino specialistai gali įvertinti patirtą nuostolį ir apskaičiuoti išmokos dydį“, – sako M. Ratkevičius.

Pavojus dūmtraukiuose ir kaminuose

Draudimo ekspertas pastebi, kad viena dažniausių individualių namų gaisrų priežasčių – dūmtraukiuose ir kaminuose užsilikę suodžiai. Jis sako, kad šių įrenginių švara derėtų rūpintis kur kas anksčiau nei pajuntamas degėsių kvapas.

„Pasibaigus šaltajam sezonui būtina išvalyti kūrenimui eksploatuojamus įrenginius – krosnis, dūmtraukius, kaminus. Pastaruosius rekomenduojama valyti net kelis kartus per metus. Kuo rečiau įrenginiai valomi, tuo sparčiau jie akėja, o tai lemia didėjančią riziką kilti gaisrui“, – sako M. Ratkevičius.

Pasak jo, gaisrai namuose kyla ne pirmais, o praėjus keliams metams po statybų ar remonto. Gaisro tikimybė padidėja išsausėjus namo statybai panaudotai medienai ir jos konstrukcijoms. Tad pasibaigęs šaltasis metų sezonas yra tinkamas laikas įvertinti pastato būklę ir įsitikinti, ar pastatas yra saugus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąjį šių metų mėnesį šalyje kilo 602 gaisrai. Pagrindinės pareigūnų įvardijamos gaisrų priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai (29,4 proc.), neatsargus žmonių elgesys su ugnimi (15,3 proc.), pašalinis ugnies šaltinis (11,3 proc.), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (9,6 proc.), transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai (7,8 proc.), savaiminis medžiagų užsidegimas (2,5 proc.), neatsargus rūkymas (1,8 proc.). Įregistruota 12 padegimų (2,0 proc.), o 56 gaisrų (9,3 proc.) priežastys dar tiriamos.

Pradėjo atstatymo darbus

Nukentėjusiosios dukra Asta sako, kad vasario mėnesį jau įsivažiavo namo atstatymo darbai. Nors planus koreguoja charakterį teberodanti žiema, tačiau moterį džiugina, kad pavyks bent iš dalies atkurti tai, kas buvo užgyventa per ilgus metus.

„Net neturėjome kitos minties, kaip tik atstatyti pastatą. Šiuo metu jau yra išvalyta gaisravietė. Artimiausiu metu planuojame kloti pamatus ir atstatinėsime namus“, - planais dalijasi Asta.  

Draudimo bendrovė gaisro padarytą žalą, daugiau nei 150 tūkst. Eur, nukentėjusiai šeimai išmokėjo jau po 3 savaičių nuo įvykio. 

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Išskaita KASKO draudimas
{{transform.translate(title)}} {{value}}
Draudimo variantas
{{transform.translate(insuranceOptionsValue)}}
Įtrauktos rizikos

btar_covered_info_block_mtpl

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €accident_one_day_per_person
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Leiskite priminti

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Sutinku, kad mano asmens duomenys gali būti tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais.
Jūsų sesija netrukus baigsis!

{{sessionTimeout.formattedTime}}

Draudėjo vairuotojo pažymėjimas
Transporto priemonės duomenys
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
Netinkamas vairuotojo amžius
Nurodykite jauniausio vairuotojo amžių
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
Nurodykite vairavimo patirtį
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
{{popup.textTitle}}
Prašome palaukti!

Mums reikia kelių sekundžių, kad galėtume paruošti Jums geriausią pasiūlymą, galbūt nespėsite perskaityti šio pranešimo iki galo :)

Cookie
Slapukai
Cookies Settings
Slapukų nustatymai
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie yra būtini, kad ši svetainė veiktų.
Jums sutikus, ši svetainė gali papildomai naudoti statistinius ir rinkodaros slapukus.

Jei sutinkate su visais slapukais, spustelėkite "Sutikti".
Jei norite atsisakyti slapukų, spustelėkite "Nesutinku". Savo pasirinkimus galite tvarkyti spustelėję "Pritaikyti nuostatas".

Daugiau informacijos rasite mūsų
slapukų politikoje
Daugiau informacijos rasite mūsų
Slapukų politikoje

Funkcionalumo (būtini) slapukai

Šie slapukai yra būtini svetainės veikimui, jų negalima išjungti. Šiuos slapukus galima suskirstyti į sesijos slapukus ir nuolatinius slapukus, kuriuose nesaugoma asmens identifikavimo informacija. Sesijos slapukai ištrinami vos tik išėjus iš šios svetainės.


Statistikos slapukai

Šie slapukai naudojami, siekiant įvertinti naudojimąsi svetaine ir srauto šaltinius, norint gauti informacijos, reikalingos svetainės veikimui pagerinti. Šie slapukai padeda mums nustatyti, kurios svetainės paskyros yra populiariausios, ir gauti informacijos apie vartotojų naršymo įpročius. Šiuo tikslu mes naudojame Google Analytics statistikos įrankį. Visa surinkta informacija yra anoniminė, pagal ją negalima nustatyti jūsų tapatybės.


Rinkodaros slapukai

Šie trečiųjų šalių slapukai naudojami pateikti pagal Jūsų pageidavimus suasmenintą reklamą. Mes naudojame slapukus, padedančius mums apibendrinti informaciją apie jūsų šios svetainės naudojimo įpročius ir suteikti mums informacijos apie jūsų susidomėjimą, kad mes galėtume jums rodyti tik jūsų naudojimo įpročius atitinkančią reklamą. Jei nepageidaujate, kad mes jums rodytume bet kokią reklamą, palikite šią pasirinktį tuščią.